10 پیشنهاد انتخاب رنگ دکوراسیون اداری برای افزایش بهره‌وری در محیط کار

تحقیقات در مورد تاثیر رنگ‌ها در طراحی دکوراسیون داخلی اداری نشان داده است که انتخاب رنگ دکوراسیون اداری مناسب نه‌تنها به زیبایی و روح بخشیدن به محیط کمک می‌کند؛ بلکه بر میزان بهره‌وری افراد نیز تاثیرگذار است. تحقیقات در این زمینه ثابت کرده است که همان‌گونه که برخی رنگ‌ها احساس آرامش را در افراد به وجود می‌آورند، در مقابل برخی از رنگ‌ها احساس نشاط و خلاقیت را در افراد تقویت می‌کند.

حال که به لزوم انتخاب ترکیب رنگ دکوراسیون اداری پی بردید، لازم است این نکته را نیز بدانید که انتخاب رنگ و انتخاب المان‌ها در محیط اداری برای‌آنکه بتوانند تاثیرگذاری مناسب را داشته و درعین‌حال زیبا نیز باشند، نیاز به تخصص و تجربه دارند؛ بنابراین بهتر است این کار را به افراد حرفه‌ای بسپارید. در ادامه این مقاله از  آرت دیزاین با مدیریت حسام سلیمانی قصد داریم 10 مورد از بهترین رنگ‌ها برای دکوراسیون اداری با رنگ مناسب را به شما معرفی کنیم.

لزروم انتخاب رنگ دکوراسیون اداری

لزروم انتخاب رنگ دکوراسیون اداری

انتخاب رنگ مناسب برای دکوراسیون داخلی اداری متناسب با نوع فعالیت شما در محل کارمتفاوت است و باید هوشمندانه انتخاب شود. برای توضیح بیشتر این موضوع را با یک مثال ساده برای شما توضیح می‌دهیم؛ انتخاب رنگ قرمز برای دیوارهای یک کافه در مرکز شهر که مشتریان آن اغلب جوانان هستند مناسب به نظر می‌رسد و این در حالی است که انتخاب همین رنگ برای یک قهوه‌خانه سنتی که افراد با سن بالاتر و روحیات متفاوت‌تر آن را انتخاب می‌کنند، چندان مناسب به نظر نمی‌رسد. در ادامه 10 رنگ پرطرفدار برای ترکیب رنگ دکوراسیون اداری را بررسی می‌کنیم.

1. ایجاد حس حرفه ای بودن با رنگ سفید

متداول‌ترین رنگ برای انتخاب رنگ دکوراسیون اداری که برای رنگ‌آمیزی دیوارها و کف انتخاب می‌شود رنگ سفید است. در نگاه اول ممکن است با دیدن رنگ سفید تصور کنید که خلاقیت و فکری برای انتخاب این رنگ وجود نداشته و افراد به اولین پیشنهاد جواب مثبت داده‌اند. رنگ سفید حس حرفه‌ای‌بودن و پاکیزگی را به فضای دفتر شما می‌دهد. به همین دلیل انتخاب مناسبی برای اتاق‌های کارکنان، اتاق‌های جلسه و محل استراحت در یک ساختمان اداری استفاده کنید.

2. انتخاب رنگ دکوراسیون اداری؛ خاکستری

اگر می‌خواهید فضای دفتر شما احساسی از شکوه و هدفمندی را منعکس کند، خاکستری‌ رنگ شما است. می‌توانید برای انتخاب ترکیب رنگ دکوراسیون اداری، طیف‌های مختلفی از رنگ خاکستری را برای دیوارهای دفتر انتخاب کرده و با مبلمان چوبی و آباژورهای مناسب جذابیت را به فضا اضافه کنید.

3. آبی تیره؛ اصالت را به محل کار شما می‌آورد

یکی از بهترین ایده‌های انتخاب رنگ دکوراسیون اداری، رنگ آبی تیره است. می‌توانید برای دستیابی به بهترین ترکیب رنگ طراحی دکوراسیون اداری از طیف‌های مختلف رنگ آبی در کنار آبی تیره برای طراحی دکوراسیون داخلی اداری استفاده کنید. استفاده از این رنگ فضایی شبیه به دفتر فروش به محل کار شما داده و برای بخش مرکزی اداره مناسب است. می‌توانید دیوارهای آبی تیره را با مبلمان سفید و چوبی ترکیب کنید.

دکوراسیون اداری با رنگ مناسب قهوه‌ای

4. دکوراسیون اداری با رنگ مناسب قهوه‌ای

اگر می‌خواهید به فضای اداری حس و حال گرم بدهید، می‌توانید رنگ زیبای شکلاتی قهوه‌ای را برای دیوارها انتخاب کنید. از میان همه رنگ‌های پیشنهادی برای انتخاب رنگ دکوراسیون اداری، قهوه‌ای جذابیتی زمینی و خانگی را برای هر فضا به ارمغان می‌آورد. این رنگ همان‌طور که برای طراحی دکوراسیون داخلی اداری مناسب است، برای دفترهای خانگی هم مناسب است. برای داشتن یک دکوراسیون شیک اداری انتخاب کفپوش اداری مناسب اهمیت زیادی دارد. هماهنگی المان‌ها و رنگ انتخابی در افزایش بهره‌وری محیط کار تاثیرگذار دارند.

5. ایجاد احساس در فضا با ارغوانی

رنگ ارغوانی می‌تواند زیبایی و احساس را به یک فضای کاری معمولی اضافه کند. رنگ‌ زیبای ارغوانی، ایده رنگی عالی است که می‌تواند برای ایجاد یک فضای جذاب و دلنشین به فضا اضافه شود. ترکیب مبلمان های اداری با رنگ ارغوانی یک دکور اداری و کاری شیک را رقم می زند. فراموش نکنید هر چقدر فضای دکوراسیون اداری لوکس باشد کارمندان و کارکنان عملکرد بهتری خواهند داشت.

6. ترکیب رنگ دکوراسیون اداری؛ ترکیب قرمز و سفید غوغا می‌کند

یکی از رنگ‌هایی که برای طراحی دکوراسیون داخلی اداری کمتر مورداستفاده قرار می‌گیرد، ترکیب جذابی از قرمز و سفید است. درحالی‌که بسیاری از مردم فکر می‌کنند که قرمز برای فضاهای دفتری مناسب نیست؛ جالب است بدانید که این رنگ خلاقیت را در ذهن افراد بالا می‌برد. ترکیب رنگ قرمز و سفید در کنار مبلمان چوبی، بهترین ترکیب رنگ دکوراسیون اداری است.

7. ایجاد فضای آرامش بخش با رنگ سبز

اگر به دنبال رنگ‌های آرامش‌بخش و ملایم برای انتخاب رنگ دکوراسیون اداری هستید، باید سبز را در بالای لیست خود قرار دهید. در انتخاب رنگ سبز طیف متنوعی از رنگ‌ها وجود دارند که می‌توانید سایه‌روشن جذاب با آن‌ها ایجاد کنید. از سبز زمردی تا سبز پاستیلی، متناسب با سلیقه‌تان یک‌رنگ تیره یا روشن را انتخاب کنید. می‌توانید از این رنگ برای تبدیل دفتر خود به یک فضای دوستدار محیط‌زیست استفاده کنید. با حفظ هماهنگی با تم سبز، گیاهان تزیینی و مبلمان چوبی را به محیط اضافه کنید تا حس روستیک به دفتر بدهید.

ایجاد فضای آرامش بخش با رنگ سبز

8. سیاه؛ پرطرف‌دارترین رنگ برای طراحی دکوراسیون داخلی اداری

یکی از شیک‌ترین گزینه‌ها برای انتخاب رنگ دکوراسیون اداری، سیاه است. می‌توانید از دیوارها گرفته تا مبلمان را به رنگ سیاه انتخاب کنید. با انتخاب رنگ سیاه، می‌توانید به‌آسانی بین براق و مات انتخاب‌های متنوعی داشته و محیط را جذاب کنید. رنگ سیاه برای محیط‌های شرکتی انتخاب مناسبی بوده و حس جدیت و حرفه‌ای بودن را به محیط می‌آورد.

9. رنگ زرد

اگر می‌خواهید کمی متفاوت عمل کنید و از رنگ‌های اصلی رنگ‌آمیزی دفتری عبور کنید، زرد گزینه مناسبی است. رنگ زرد توانایی اضافه‌کردن روشنایی و احساس شادی به هر فضای دفتری را دارد. این رنگ برای دفترهای پر از حیات و انرژی مناسب است. به‌ویژه اگر ساختمان دفتری شما نور مناسبی ندارد، رنگ دیوار زرد می‌تواند فضا را به طور موثر روشن کند.

10. رنگ صورتی در طراحی داخلی اداری

صورتی رنگ زیبایی برای دیوارهای دفتر است. در انتخاب رنگ دکوراسیون اداری می‌توانید ‌از طیف رنگ صورتی مانند صورتی جیغ و صورتی پاستیلی کمک بگیرید. حتی می‌توانید برای دیوارها رنگ هلویی با طرح‌های صورتی انتخاب کنید. رنگ کفپوش روشن و مبلمان شیک سیاه را برای گرفتن بهترین نتیجه به محیط اضافه کنید.

ترکیب رنگ دکوراسیون اداری؛ مدل رنگین‌کمان را اجرا کنید

انتخاب درست ترکیب رنگ دکوراسیون ‌اداری مهم‌ترین کاری است که لازم است انجام دهید. انتخاب رنگ‌های مناسب در کنار المان‌های درست  شما را به گرفتن نتیجه مناسب نزدیک می‌کند. انتخاب ترکیبی از رنگ‌های پاستیلی در کنار رنگ‌های تیره و یا جیغ می‌تواند فضایی شیک و درعین‌حال حرفه‌ای را برای شما فراهم کند.

نامناسب‌ ترین گزینه‌ ها برای انتخاب رنگ دکوراسیون اداری

انتخاب رنگ دکوراسیون اداری باید بادقت بالایی انجام شود تا بهترین نتیجه حاصل شود و بهتر است این کار را به افراد متخصص در این زمینه بسپارید. لازم است خودتان نیز اطلاعاتی در این مورد داشته باشید؛ به‌طورکلی نامناسب‌ترین رنگ‌ها برای طراحی دکوراسیون اداری، رنگ‌های خیلی تیره مانند مشکی برای کل محیط و المان‌ها، انتخاب رنگ‌های جیغ و پررنگ در کل فضا و انتخاب رنگ‌های نئونی در بخش وسیعی از محیط است.

نامناسب‌ ترین گزینه‌ ها برای انتخاب رنگ دکوراسیون اداری

جمع‌بندی

زمانی که  انتخاب ترکیب رنگ دکوراسیون اداری می‌رسد، گزینه‌های فراوانی وجود دارد. بهترین کار این است که همیشه از پالت رنگی استفاده کنید که تاثیر مثبتی بر کارمندان و مشتریان خود داشته باشد؛ چراکه این کار باعث تاثیرگذاری بهتر بر افراد می‌شود. مشورت با افراد باتجربه و طراحی دکوراسیون به شما کمک می‌کند تا انتخاب رنگ دکوراسیون اداری را هوشمندانه‌تر انجام دهید.

مجموعه آرت دیزاین با مدیریت حسام سلیمانی یکی از حرفه‌ای‌ترین مجموعه‌هایی است که می‌توانید برای اجرای دکوراسیون اداری با رنگ مناسب از آن‌ها مشورت بگیرید. برای  دریافت مشاوره و سفارش پروژه با همکاران ما در مجموعه در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضد اسپم *Captcha Plus loading...

Close Menu