مزایای استفاده از چوب ترموود در طراحی داخلی مسکونی

استفاده از چوب ترموود در طراحی داخلی مسکونی دارای مزایای بسیاری است که از جمله مهم‌ترین این مزایا می‌توان به مقاومت بالا در برابر رطوبت، آتش و دیگر عوامل محیطی اشاره کرد. همچنین ظاهر زیبا، جذاب و شیک، طول عمر بالا و… از دیگر مزایای چوب ترموود در دکوراسیون مسکونی است. زیبایی طراحی داخلی مسکونی با چوب ترموود جذابیت خاصی به فضای داخلی منازل می‌دهد و رنگ چوب ترموود زیبایی خانه را دوچندان می‌کند. در ادامه مطلب از گروه معماری آرت دیزاین با مدیریت حسام سلیمانی به بررسی تاثیر چوب ترموود در طراحی داخلی مسکونی می‌پردازیم.

چوب ترموود در طراحی داخلی مسکونی؛ آشنایی با چوب ترموود

چوب ترموود در طراحی داخلی مسکونی؛ آشنایی با چوب ترموود

چوب ترمو یا ترموود در طراحی داخلی مسکونی یکی از انواع مختلف چوب است که اصولاً از چوب درخت کاج و در بعضی از موارد هم از چوب درخت ون یا زبان‌گنجشک تولید می‌شود. چوب ترموود در طی فرایند تولید در معرض دما و حرارت بالایی قرار می‌گیرد که سبب می‌شود شیره و صمغ موجود در چوب و رطوبت آن خشک شود و مقاومت چوب افزایش پیدا کند. به‌طورکلی می‌توان گفت حرارت بالا موجب خشک‌سازی چوب ترموود می‌شود.

فرایند تولید چوب ترموود باعث شده است که یک متریال قابل استفاده در بازسازی ساختمان و طراحی داخلی و مواردی از این قبیل باشد. چوب ترموود در دمای حدود 180 تا 220 درجه سانتی‌گراد حرارت می‌بیند و به‌این‌ترتیب صمغ موجود در آن و رطوبت اضافی چوب به‌صورت کامل از بین می‌رود و در نهایت یک چوب بسیار مقاوم ایجاد می‌شود. این نوع چوب تفاوت‌هایی با چوب‌های معمولی دارد که در ادامه به بیان آن‌ها می‌پردازیم.

تفاوت چوب ترموود با چوب معمولی

چوب ترموود در طراحی داخلی مسکونی در مقایسه با چوب‌های معمولی دارای تفاوت‌هایی است که به بعضی از مهم‌ترین آن‌ها در زیر اشاره شده است.

  • داشتن مقاومت بسیار بالا در شرایط آب‌وهوایی و محیطی مختلف نسبت به چوب‌های معمولی
  • مقاومت بیش‌تر این چوب در برابر فرسایش و پوسیدگی به علت ازبین‌رفتن رطوبت طبیعی آن
  • داشتن سازگاری بیش‌تر این چوب با محیط‌زیست در مقایسه با چوب معمولی
  • به حداقل رسیدن انبساط و انقباض این چوب به علت حذف رطوبت در مقایسه با چوب معمولی
  • مقاومت بالای این چوب در برابر خمیده شدن یا تاب برداشتن در مقایسه با چوب معمولی
  • مقاومت بیشتر چوب ترموود در برابر حشرات و آفت‌ها به علت نداشتن صمغ
  • وزن کم‌تر این نوع چوب نسبت به چوب معمولی به علت حذف صمغ و آب درون‌چوب
  • عدم جذب آب در این نوع چوب و در نتیجه ترک‌نخوردن و پوسته‌نشدن آن
چوب ترموود در طراحی داخلی مسکونی؛ مزایای چوب ترموود

چوب ترموود در طراحی داخلی مسکونی؛ مزایای چوب ترموود

چوب ترموود در طراحی داخلی مسکونی به‌عنوان یک جنس مقاوم و متنوع توانسته جای خود را در صنعت دکوراسیون پیدا کند. مزایای چوب ترموود در دکوراسیون مسکونی بسیار بوده و این امر موجب شده به طور مداوم موردتوجه طراحان و مشتریان قرار گیرد. مزایای چوب ترموود در دکوراسیون مسکونی به شرح زیر است:

1. مقاومت بالا در برابر رطوبت و حشرات

فراوری حرارتی سبب بهبود خواص مقاومتی چوب ترموود شده است. این نوع چوب میزان جذب رطوبت کم‌تری دارد که این امر سبب شده در برابر تغییرات رطوبتی که ممکن است در داخل فضاهای داخلی رخ دهند، پایداری بیشتری داشته باشد. همچنین مقاومت بالا در برابر حشرات مثل سوسک‌ها و مورچه‌ها از دیگر امتیازات استفاده از چوب ترموود در دکوراسیون داخلی است.

2. مزایای چوب ترموود در دکوراسیون مسکونی؛ پایداری بالای رنگ

یکی دیگر از مزایای چوب ترموود در دکوراسیون مسکونی پایداری رنگ بسیار بالای آن است. فرایند حرارتی بالا سبب خروج رطوبت از این نوع چوب شده و به دلیل این خشک‌شدن رنگ چوب پایدارتر می‌شود. این موضوع سبب می‌شود تغییرات کمتری در طول زمان در این نوع چوب رخ دهد. وجود این ویژگی سبب می‌شود چوب ترموود در برابر تأثیرات نور خورشید و عوامل محیطی دیگر مقاومت بیشتری داشته باشد.

3. قابلیت استفاده در مناطق و اقلیم های متفاوت

چوب ترموود در طراحی داخلی مسکونی قابلیت استفاده در مناطق و اقلیم‌های متفاوت را دارد. در واقع می‌توان گفت یکی از مزایای چوب ترموود در دکوراسیون مسکونی این است که در برابر تغییرات دمایی و رطوبتی که در اقلیم‌های متفاوت رخ می‌دهد دارای مقاومت بیشتری نسبت به چوب طبیعی است؛ فلذا می‌توان با اطمینان این نوع چوب را در مناطق گرمسیری و سردسیری استفاده نمود.

قابلیت اجرای طرح ‌های خاص

4. قابلیت اجرای طرح ‌های خاص

زیبایی طراحی داخلی مسکونی با چوب ترموود به دلیل اجرای طرح‌های خاص بر روی آن است. بسته به نوع سبک انتخابی و در نظر گرفتن المان‌ها، طرح‌های متفاوتی بر روی چوب ترموود ایجاد می‌شود. این نوع چوب را می‌توان به‌راحتی در ساختارها و شکل‌های مختلف استفاده نمود و جذابیت و زیبایی فضای داخلی را چندین برابر کرد.

کاربرد چوب ترموود در دکوراسیون داخلی

چوب ترموود در طراحی داخلی مسکونی دارای کاربردهای بسیار گسترده است و از آن به‌عنوان یک ماده با ویژگی‌های منحصربه‌فرد می‌توان در انواع طرح‌ها و استایل‌های دکوراسیون استفاده نمود. چوب ترموود در اماکن مختلف از جمل طراحی داخلی مسکونی، رستوران‌ها، هتل‌ها و فضاهای تجاری مورداستفاده قرار می‌گیرد. در ادامه به برخی از کاربردهای این نوع چوب اشاره شده است.

1. به‌ عنوان کفپوش

اغلب مالکان در میان انواع متریال‌های مورداستفاده جهت کفپوش فضای داخلی متریال چوب را انتخاب می‌کنند؛ زیرا چوب‌ها به ماندگاری بالا معروف هستند و در برابر مواد و عوامل مختلف از مقاومت نسبتاً خوبی برخوردار هستند. همچنین یکی دیگر از فاکتورهای مهم در انتخاب این متریال جذابیت ظاهری چوب است که موجب شده این متریال به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری درازمدت برای کف‌پوش در نظر گرفته شود. چوب ترموود در طراحی داخلی مسکونی سبک‌ها و رنگ‌های متنوعی دارد که تمام سلیقه‌ها را پوشش می‌دهد و قطعاً شما جهت انتخاب محصول محدود به چند انتخاب نخواهید بود.

این نوع کفپوش از مقاومت و همچنین از دوام بسیار بالایی برخوردار است و در طی سال‌ها استفاده ظاهر خود را حفظ می‌نماید. حتی درصورتی‌که این نوع چوب فرسوده شود برای تغییر ظاهر و ترمیم آن فقط کافی است روی سطح آن لاک یا رنگ زده شود. همچنین توجه داشته باشید که این نوع چوب از تبادل گرمایی کمی نسبت به سایر مصالح مشابه برخوردار است و سطح لیز و لغزنده‌ای ندارد. از چوب ترموود در طراحی داخلی مسکونی می‌توان به‌عنوان یک جایگزین بسیار مناسب برای چوب طبیعی استفاده نمود. این نوع چوب ویژگی‌های مقاومت در برابر سایش، ضد رطوبت، قابلیت استفاده در مناطق با رطوبت بسیار بالا را داراست.

کاربرد چوب ترموود در پنجره ها و درب ها

2. پنجره ها و درب ها

چوب ترموود در طراحی داخلی به‌عنوان یک ماده مقاوم در برابر تغییرات دما و رطوبت استفاده می‌شود. یکی از مزایای چوب ترموود در دکوراسیون مسکونی این است که به دلیل مقاومت بالا در برابر انقباض و تغییر شکل نیاز به نگهداری کمتر و عمر طولانی‌تر در مقابل چوب طبیعی را دارد.

3. پوشش دیوارها

چوب ترموود در طراحی داخلی مسکونی به‌عنوان یک جز دکوراتیو جهت ایجاد جلوه‌ای طبیعی و گرم در فضاهای داخلی استفاده می‌شود. با استفاده از پنل‌ها و سقف‌های چوب ترموود می‌توان زیبایی و طراحی منحصربه‌فردی را در فضاهای داخلی ایجاد نمود. باتوجه‌به ویژگی‌های منحصربه‌فرد این نوع چوب و همچنین تنوع کاربردهای آن در دکوراسیون داخلی می‌تواند به‌عنوان یک عنصر استثنایی در ایجاد جذابیت و زیبایی در فضاهای داخلی مورداستفاده قرار ‌گیرد.

4. کاربرد چوب ترموود در طراحی داخلی مسکونی؛ سقف ترموود

انتخاب طرح سقف برای خانه و به‌طورکلی فضاهای مسکونی، تجاری و اداری یک تصمیم تأثیرگذار در زیبایی ساختمان است؛ زیرا سقف در نمای کلی ساختمان تأثیر گذاشته و در زمان ورود به منزل در نگاه اول توجه مخاطب را به خود جلب می‌نماید. توجه داشته باشید که لازم است طراحی سقف، دیوارهای داخلی و درب و پنجره با هم هماهنگی داشته باشد.

یکی از کاربردهای چوب ترموود در طراحی داخلی مسکونی اجرای آن در سقف منازل است. ساخت سقف از جنس چوب ترموود سبب القای حس خوب و گرمای خاصی به محیط می‌شود که می‌توان با استفاده از نورپردازی جلوه آن را زیباتر نمود. در میان ترندهای دکوراسیون داخلی چوب ترموود یکی از المان های کاربردی و مهم است.

کاربرد چوب ترموود در طراحی داخلی مسکونی؛ سقف ترموود

جمع‌بندی

این روزها کاربرد چوب ترموود در طراحی داخلی مسکونی و همچنین فضای خارجی ساختمان بسیار گسترده شده است. مهم‌ترین علت آن نیز ویژگی‌های منحصربه‌فرد این نوع چوب و مزایای چوب ترموود در دکوراسیون مسکونی است. مشتریان امروزی دارای سلیقه خاص‌تری در انتخاب محصول هستند که متریال سنتی و قدیمی از عهده تأمین‌کردن آن بر نمی‌آید. همچنین کارفرمایان و مجریان ساخت جهت فروش راحت‌تر و سریع‌تر ساختمان‌های خود لازم است این مهم را در نظر گرفته و از متریال باکیفیت و جذاب در قسمت‌های مختلف ساختمان استفاده نمایند.

با تأمین‌کردن زیبایی طراحی داخلی مسکونی با چوب ترموود تمامی نیازهای مشتریان برطرف می‌شود و این محصول جزء محصولات پرکاربرد و پر طرف‌دار محسوب می‌شود که می‌توان از آن در فضای داخلی و بیرونی ساختمان استفاده نمود. برای طراحی بهتر دکوراسیون داخلی منزل خود می‌توانید از تیم حرفه‌ای آرت دیزاین کمک بگیرید.

گروه معماری آرت دیزاین با مدیریت حسام سلیمانی دارای سابقه طولانی در زمینه طراحی داخلی پروژه‌های مسکونی، اداری و تجاری و …. مطابق با طراحی‌های به‌روز و سلیقه مشتریان است. می‌توانید از نمونه کارها در وب سایت دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضد اسپم *Captcha Plus loading...

Close Menu