طراحی دکوراسیون داخلی مطب؛ 5 سبک برتر در طراحی دکوراسیون داخلی مطب

یکی از فاکتورهای مهمِ معرف کیفیت کار پزشکان و تعیین‌کننده تعداد مراجعین در مطب، طراحی دکوراسیون داخلی مطب است. طراحی داخلی مطب به جزئیات و ظاهر کلی محیط کار و درمان می‌پردازد. سبک طراحی داخلی مطب می‌تواند بر اساس سلیقه افراد انتخاب و توسط گروه‌های معتبر معماری در مطب اجرا شوند. باتوجه‌به تنوع در سبک‌ها و المان‌های مناسب در طراحی مطب می‌توان محیطی جذاب و همراه با آرامش را برای مراجعین فراهم کرد. در هر یک از سبک‌های طراحی داخلی با استفاده از الگوها، رنگ‌ها، ابزارها و مواد منحصربه‌فرد می‌توان یک محیط کاری حرفه‌ای و آرام‌بخش را به ارمغان آورد. در ادامه مطلب از گروه معماری آرت دیزاین با مدیریت حسام سلیمانی، به بررسی 5 سبک برتر در طراحی دکوراسیون داخلی مطب می‌پردازیم.

5 سبک برتر در طراحی دکوراسیون داخلی مطب

5 سبک برتر در طراحی دکوراسیون داخلی مطب

نکته مهمی که در طراحی دکوراسیون داخلی مطب و انتخاب سبک طراحی داخلی مطب به آن باید توجه کنید، کاهش میزان استرس و نگرانی بیماران و مراجعین و انتقال حس آرامش به آن‌ها است. هر چقدر فضای داخلی مطب، دکوراسیون جذاب و زیبایی داشته باشد، باعث می‌شود که ذهنیت خوبی برای افراد و مراجعین ایجاد شود. در ادامه شما را با بهترین سبک‌ها در طراحی داخلی مطب آشنا می‌کنیم.

1. سبک مدرن در طراحی داخلی مطب

در میان انواع سبک‌های موجود، یکی از سبک‌های برتر در طراحی دکوراسیون داخلی مطب، سبک مدرن است. استفاده از فضاهای باز، مصالح مدرن، خطوط ساده و رنگ‌های ساده از ویژگی‌های سبک جذاب و دوست‌داشتنی مدرن است. در طراحی داخلی مطب به سبک مدرن از مصالح مدرن مانند فلز، سطوح صاف و شیشه استفاده و نورپردازی به صوت اصولی و با روشنایی بالا انجام می‌شود. در طراحی داخلی مطب به سبک مدرن می‌توان از مبلمان مدرن، میز و صندلی اداری، میز کار مدرن، پوستر و تابلوهای نقاشی مدرن استفاده کرد. مبلمان مدرن با فرم‌های ساده، جذابیت فضای داخلی مطب را چندین برابر می‌کند.

می‌توانید از مبلمان چرم یا مبلمان‌های پارچه‌ای باکیفیت برای ایجاد جلوه شیک و زیبا استفاده کنید. برای داشتن روشنایی و نورپردازی مدرن در سبک طراحی داخلی مطب می‌توانید از چراغ‌های LED  با طراحی مدرن و استفاده از روشنایی طبیعی جهت ایجاد جلوه‌ای متفاوت در فضای داخلی مطب استفاده کنید. استفاده از صندلی‌های اداری با قابلیت پشتیبانی مناسب و تنظیم ارتفاع جهت راحتی بیماران هنگام انتظار، مطب را به یک محیط حرفه‌ای تبدیل می‌کند. استفاده از نقاشی‌های هنری با طرح‌های مدرن، پوستر و تابلوها جهت نصب بر دیوار زیبایی فضای داخلی مطب را چندین برابر می‌کند. به‌کاربردن کاشی‌های سه‌بعدی، الگوهای هندسی بر دیوارهای جلوه‌ای شیک و مدرن در طراحی دکوراسیون داخلی مطب ایجاد می‌کند. انتخاب میز کار جمع‌وجور با رنگ‌های ساده گزینه مناسبی برای فضای مدرن مطب است.

در طراحی داخلی مطب با سبک مدرن، توجه به ترتیب، حفظ سادگی و تمیزی، استفاده از رنگ‌های متناسب و طراحی‌های هندسی و ساده بسیار مهم است. اکسسوری‌ها و تجهیزاتی که با این اصول هماهنگ باشند، می‌توانند به فضای مطب جلوه مدرن و زیبایی ببخشند و برای بیماران و کارکنان یک تجربه مثبت را فراهم کنند.

سبک مدرن در طراحی داخلی مطب

2. سبک طراحی داخلی مطب؛ سبک نئوکلاسیک

در میان 5 سبک برتر در طراحی دکوراسیون داخلی مطب سبک نئوکلاسیک را داریم. این سبک که شامل جزئیات مجلل و زیبا است، بر پایه سبک کلاسیک قدیمی طراحی شده است. استفاده از سبک نئوکلاسیک در دکوراسیون داخلی مطب که یکی از سبک‌های محبوب است دارای ویژگی‌های زیر است:

 • استفاده از مبلمان با فرم‌های خاص و زیبا
 • استفاده از طرح‌ها و الگوهای پیچیده در کاغذدیواری و کفپوش ها
 • بهره‌مندی از سقف‌های بلند با طرح‌های تزئینی
 • استفاده از چراغ‌های کریستالی جهت نورپردازی متناسب با فضای داخلی مطب
 • استفاده از متریال‌هایی مانند سنگ مرمر، چوب با کیفیت عالی و پارچه‌های لوکس

اکسسوری‌های مناسب سبک نئوکلاسیک:

برای ایجاد طراحی داخلی نئوکلاسیک مطب، می‌توانید از اکسسوری‌های زیر استفاده کنید:

 • میز و صندلی‌های چوبی با طرح‌های مجلل و شیک
 • فرش‌های بافته شده و پرفراژه با الگوهای پیچیده
 • پرده‌ها و دکوراسیون‌های پارچه‌ای با الگوها و طرح‌های پیچیده و خیالی
 • لوسترها و چراغ‌های طرح‌دار با کیفیت بالا
 • قاب‌ها و آینه‌های بزرگ با چهارچوب‌های زیبا و منحصربه‌فرد

در طراحی دکوراسیون داخلی مطب و انتخاب سبک نئوکلاسیک در سبک طراحی داخلی مطب، به‌راحتی می‌توان فضای دلنشین به‌دوراز استرس و همراه با آرامش برای بیماران و مراجعین رقم زد؛ به‌عنوان‌مثال، در یک طراحی داخلی مطب با سبک نئوکلاسیک، می‌توان از میز و صندلی‌های چوبی با پارچه‌های بافته شده و الگوهای پیچیده استفاده کرد. استفاده از پرده‌ها و دکوراسیون‌های پارچه‌ای با الگوها و طرح‌های پیچیده می‌تواند جلوه‌ای مجلل به محیط کاری ببخشد. از لوسترها و چراغ‌های طرح‌دار با کیفیت بالا نیز می‌توان در نورپردازی استفاده کرد تا فضای زیبا و دلنشینی را در مطب ایجاد کند. برای آشنایی بیشتر با سبک نئوکلاسیک می‌توانید مقاله طراحی داخلی نئوکلاسیک را مطالعه کنید.

سبک طراحی داخلی مطب؛ سبک نئوکلاسیک

3. طراحی دکوراسیون داخلی مطب؛ سبک اروپایی

یکی از سبک‌های بااصالت که فضایی شیک با ظرافت‌های خاص در فضای داخلی مطب ایجاد می‌کند، سبک اروپایی است. در سبک اروپایی از رنگ‌های قرمز، سبز تیره، طلایی و آبی تیره استفاده می‌شود. مبلمان‌ها از پارچه‌های بافته شده و چرم تهیه شدند و فرم‌های خاصی دارند. استفاده از چوب، الگوها و طرح‌های تزئینی همراه با جزئیات زیاد و کاشی‌های تزئینی همراه با طرح‌ها هنری از ویژگی‌های سبک اروپایی هستند. برای به‌کاربردن سبک اروپایی در طراحی دکوراسیون داخلی مطب می‌توانید از اکسسوری‌های زیر استفاده کنید:

 • لوسترها و چراغ‌های کلاسیک با طرح‌های مجلل و شیک
 • میز و صندلی‌های چوبی با پارچه‌های بافته شده و الگوهای شیک
 • تابلوها و پوسترهای هنری با تصاویر تاریخی و هنری
 • فرش با الگوها و طرح‌های هنری و تزئینی
 • کاورها و پرده‌های پارچه‌ای با طرح‌های کلاسیک و جزئیات فریبنده

در سبک اروپایی برای طراحی داخلی مطب، می‌توان از مبلمان با فرم‌های منحصربه‌فرد و پارچه‌های بافته شده استفاده کرد. استفاده از طرح‌ها و الگوهای معماری و تزئینی با جزئیات زیاد نیز به محیط کاری اصالت می‌بخشد. استفاده از لوسترها و چراغ‌های کلاسیک با طرح‌های مجلل نیز می‌تواند نورپردازی متناسب با این سبک را فراهم کند.

4. سبک مینیمال در طراحی داخلی مطب

از میان انواع سبک‌های مناسب برای طراحی داخلی ساختمان‌های مسکونی، تجاری و اداری سبک مینیمال طرف‌داران زیادی دارد. سبک طراحی داخلی مطب به شکل مینیمال یک فضای داخلی دلنشین و زیبایی را رقم می‌زند. تمرکز سبک مینیمال در طراحی دکوراسیون داخلی مطب بر جزئیات کم و محیطی ساده است. استفاده بهینه از فضا، رنگ‌های خنثی و خطوط ساده زیبایی فضای داخلی مطب را چندین برابر می‌کند. تجهیزات و اکسسوری‌های مناسب سبک مینیمال جهت استفاده در مطب عبارت‌اند از:

 • مبلمان ساده: مبلمان با فرم‌ها و خطوط ساده، بدون جزئیات پیچیده و رنگ‌های خنثی می‌تواند جلوه‌ای شیک و زیبا به فضای مطب بدهد.
 • رنگ‌های خنثی: رنگ‌های خنثی مانند سفید، خاکستری، مشکی، سفید و کرم در دکوراسیون مطب با سبک مینیمال، جلوه‌ای زیبا و آرامش‌بخش به محیط می‌بخشد. رنگ‌های خنثی در این سبک طراحی، سادگی و زیبایی را در فضای داخلی مطب القا می‌کند.
 • نورپردازی مناسب: استفاده از نورپردازی مناسب در طراحی داخلی مطب با سبک مینیمال بسیار مهم است. انتخاب چراغ‌های دیفیوز و نرم با روشنایی مناسب می‌تواند به فضا جلوه‌ای آرامش‌بخش ببخشد.
 • دیوارها با جزئیات ساده: استفاده از دیوارها با رنگ یکنواخت و بدون الگوهای پیچیده در سبک مینیمال، به فضا، جلوه‌ای ساده و زیبا می‌بخشد. می‌توان از رنگ‌های خنثی مانند سفید، خاکستری یا بژ برای دیوارها استفاده کرد. جلوه مینیمال و ساده را می‌توان با استفاده از تزئینات حداقلی در دیوارها بهبود بخشید؛ به‌عنوان‌مثال، می‌توان از پوسترهای با طراحی ساده و منظم، نقاشی‌های انتزاعی یا کاشی‌های ساده و منظم بر روی دیوارها استفاده کرد.
 • میز کار و صندلی‌های ساده: استفاده از میز کار و صندلی با طراحی ساده و فرم‌های هندسی مینیمال می‌تواند به فضای مطب جلوه سادگی بیشتری بدهد. صندلی‌ها با پشتیبانی مناسب و میز کار با سطح صاف‌وساده می‌توانند فضای شیکی را رقم بزنند.
سبک مینیمال در طراحی داخلی مطب

5. سبک طراحی داخلی مطب؛ سبک کلاسیک

سبک کلاسیک به معنای استفاده از جزئیات زیبا و مجلل است. در این سبک، از الگوهای پیچیده، ستون‌ها، تزئینات و سقف‌های بلند استفاده می‌شود. انتخاب رنگ‌های غنی و استفاده از موادی مانند چوب و پارچه‌های بافته شده نیز ویژگی‌های اصلی این سبک هستند. استفاده از لوسترهای متعدد، میزان جذابیت و زیبایی فضای داخلی مطب را بیشتر می‌کند. استفاده از چوب در طراحی دکوراسیون داخلی مطب به سبک کلاسیک، به فضا شکوهی خاصی می‌دهد. المان‌های مناسب در طراحی مطب به سبک کلاسیک زیاد هستند و می‌توانید از عناصر دکوراتیو و طرح‌های تزئینی بزرگ برای زیبایی بیشتر در سبک کلاسیک استفاده کنید. انتخاب سبک طراحی داخلی مطب تأثیر زیادی در ایجاد یک فضای گرم و آرام‌بخش دارد.

جمع‌بندی

در طراحی دکوراسیون داخلی مطب و انتخاب سبک در طراحی داخلی مطب باید به محدودیت‌های مطب و نیازها توجه داشته باشید. در طراحی داخلی مطب و استفاده از المان‌های مناسب در طراحی مطب می‌توانید سبک‌ها را به‌صورت ترکیبی استفاده کنید. برای داشتن یک فضای داخلی دلنشین و زیبا به‌دوراز استرس و همراه با القای حس آرامش در مطب، می‌توانید از طراحان داخلی حرفه‌ای کمک بگیرید. گروه معماری حسام سلیمانی طراح داخلی و مجری دکوراسیون فضاهای اداری، مسکونی و تجاری با سال‌ها تجربه، دانش و مهارت می‌تواند به شما در طراحی داخلی مطب و دیگر فضاهای داخلی کمک کند. با مراجعه به وب‌سایت حسام سلیمانی می‌توانید از نمونه کارها دیدن کنید.

سبک مدرن در طراحی دکوراسیون داخلی مطب چگونه است؟

استفاده از فضاهای باز، مصالح مدرن، خطوط ساده و رنگ‌های ساده از ویژگی‌های سبک جذاب و دوست‌داشتنی مدرن است. در طراحی داخلی مطب به سبک مدرن از مصالح مدرن مانند فلز، سطوح صاف و شیشه استفاده و نورپردازی به صوت اصولی و با روشنایی بالا انجام می‌شود. در طراحی داخلی مطب به سبک مدرن می‌توان از مبلمان مدرن، میز و صندلی اداری، میز کار مدرن، پوستر و تابلوهای نقاشی مدرن استفاده کرد.

طراحی دکوراسیون داخلی به سبک نئوکلاسیک شامل چه مواردی است؟

استفاده از مبلمان با فرم‌های خاص و زیبا
استفاده از طرح‌ها و الگوهای پیچیده در کاغذدیواری و کفپوش ها
بهره‌مندی از سقف‌های بلند با طرح‌های تزئینی
استفاده از چراغ‌های کریستالی جهت نورپردازی متناسب با فضای داخلی مطب
استفاده از متریال‌هایی مانند سنگ مرمر، چوب با کیفیت عالی و پارچه‌های لوکس

طراحی دکوراسیون داخلی به سبک اروپایی شامل چه مواردی است؟

لوسترها و چراغ‌های کلاسیک با طرح‌های مجلل و شیک
میز و صندلی‌های چوبی با پارچه‌های بافته شده و الگوهای شیک
تابلوها و پوسترهای هنری با تصاویر تاریخی و هنری
فرش با الگوها و طرح‌های هنری و تزئینی
کاورها و پرده‌های پارچه‌ای با طرح‌های کلاسیک و جزئیات فریبنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضد اسپم *Captcha Plus loading...

Close Menu