مزیت‌های استفاده از سبک نئوکلاسیک در طلا فروشی

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در طراحی داخلی طلا فروشی در نظر بگیریم، استفاده از یک سبک خاص و زیبا است که علاوه بر جذب مشتری، فضای مناسبی برای کارکنان ایجاد شود. بهره‌گیری از سبک نئوکلاسیک در طلا فروشی یکی از بهترین ایده‌ها برای طراحی داخلی جواهرفروشی است. مزیت سبک نئوکلاسیک در طلافروشی آن را به یک سبک محبوب تبدیل کرده است.

 ازآنجاکه مشتری‌ها معمولاً برای خرید اشیای لوکس و باارزش به طلافروشی می‌روند، این فضا باید با برخورداری از یک سبک طراحی مناسب این حس را در  آن‌ها ایجاد کند. در ادامه این مقاله از سری مقالات حسام سلیمانی با ما همراه باشید تا نکات لازم برای طراحی داخلی طلا فروشی به سبک نئوکلاسیک را با شما در میان بگذاریم.

سبک نئوکلاسیک در طلا فروشی

سبک نئوکلاسیک در طلا فروشی

سبک نئوکلاسیک یکی از روش‌های طراحی داخلی است که به‌صورت هم‌زمان بر ظرافت و پیچیدگی در فضا تمرکز دارد. به‌طورکلی هدف از سبک نئوکلاسیک در طراحی داخلی، نشان‌دادن سادگی و ثروت به‌صورت هم‌زمان است. طراحی داخلی طلا فروشی به سبک نئوکلاسیک باعث می‌شود تا دکوراسیون کلاسیک را به شیوه‌ای مدرن و امروزی ارائه دهد. مزیت استفاده از سبک نئوکلاسیک در طلا فروشی این است که این سبک شکوه و تجمل را به روشی مدرن به مشتری‌ها ارائه می‌کند.

 ازآنجایی‌که بیشتر مراجعین طلافروشی خانم‌ها هستند، باید سلیقه آن‌ها را در سبک نئوکلاسیک در طراحی داخلی در نظر گرفت. اکثر خانم‌ها زمانی به خرید از یک طلا فروشی ترغیب می‌شوند که طراحی و فضای داخلی آن فروشگاه نظرشان را جلب کند. طراحی داخلی طلا فروشی به سبک نئوکلاسیک شکوه و تجمل را به روشی مدرن ارائه می‌کند و باعث می‌شود فضای طلافروشی در عین سادگی و ظرافت، درخشش بی‌نظیری داشته باشد. به‌طورکلی عناصر اصلی سبک طراحی داخلی نئوکلاسیک عبارت‌اند از:

 • تأکید بر خطوط عمودی و افقی
 • مبلمان مجلل
 • آثار هنری
 • چیدمان متقارن و عناصر تزیینی هندسی
 • جزئیات ظریف معماری
 • پنجره‌ها و آینه‌های بزرگ و…

از جمله مواردی که باید در طراحی داخلی طلا فروشی به سبک نئوکلاسیک در نظر بگیرید عبارت‌اند از:

 • طرح و رنگ مبلمان توجه به تقارن و مرکزیت در چیدمان
 • استفاده از نورپردازی مناسب
 • انتخاب پالت رنگی مناسب
 • توجه به طراحی سقف، دیوارها و کف‌پوش
 • انتخاب کاغذدیواری مناسب
 • انتخاب وسایل تزیینی متناسب با سبک نئوکلاسیک

پیشنهاد می کنیم مقاله طراحی داخلی نئوکلاسیک را مطالعه کنید.

عناصر سبک نئوکلاسیک در طلا فروشی

عناصر سبک نئوکلاسیک در طلا فروشی

طراحی داخلی طلا فروشی معمولاً یکی از دشوارترین طراحی‌ها محسوب می‌شود. افراد برای طراحی طلا فروشی علاوه بر زیبایی باید به امنیت توجه ویژه‌ای داشت. دکوراسیون داخلی مغازه طلا فروشی باید به‌گونه‌ای باشد که دسترسی به اجناس برای مشتری‌ها وجود نداشته باشد. یکی از نکات مهمی که باید در اجرای سبک نئوکلاسیک در طلا فروشی وجود دارد، این است که تمامی اجناس باید در فاصله مناسبی قرار داشته باشند تا مشتری‌ها بتوانند به‌راحتی آن‌ها را ببینند.

علاوه بر این دسترسی فروشنده باید به صورتی باشد که برای ارائه محصولات در رفت‌وآمد نباشد. اصول طراحی و عناصر مختلفی برای استفاده از سبک نئوکلاسیک در طلا فروشی وجود دارند که بهره‌گیری از آن‌ها باعث می‌شود فضایی زیبا و موردپسند برای جلب نظر مشتری‌ها ایجاد شود. در ادامه به عناصر اصلی طراحی داخلی طلا فروشی به سبک نئوکلاسیک می‌پردازیم:

1. نورپردازی

نورپردازی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های سبک نئوکلاسیک در طلا فروشی است. نورپردازی مناسب همیشه دکوراسیون شما را مجلل و خاص‌تر نشان می‌دهد. نورپردازی خاص و زیبا باعث درخشش اجناس مغازه و جذب مشتری خواهد شد. نورپردازی طلافروشی باید به‌گونه‌ای باشد که اجناس از هر زاویه‌ای بدرخشند و زرق‌وبرق آن‌ها را در معرض دید مشتری‌ها قرار دهد.

برای طراحی داخلی طلا فروشی به سبک نئوکلاسیک، می‌توانید از نورهای مخفی و غیر مخفی برای ایجاد زیبایی و جذابیت بیشتر استفاده کنید. استفاده از لوسترهای متناسب و زیبا، ال‌ای‌دی‌های شاخه‌ای و دیوارکوب‌های مدرن با الهام از شمع‌ها و لامپ‌های طبقه‌ای باعث ایجاد تغییرات مهم و اساسی در زرق‌وبرق طلافروشی می‌شود. می‌توانید با نصب ال‌ای‌دی‌های شاخه‌ای در سقف و اطراف ویترین، نقاط خاص مد نظرتان را برجسته‌تر جلوه دهید.

 سبک نئوکلاسیک در طلا فروشی؛ رنگ

2. سبک نئوکلاسیک در طلا فروشی؛ رنگ

برای استفاده از سبک نئوکلاسیک در طلا فروشی باید از یک پالت رنگی ملایم و آرام استفاده کنید. در سبک نئوکلاسیک معمولاً از رنگ‌های خاکستری، کرم، طوسی و سفید استفاده می‌شود. این رنگ‌ها اغلب با رنگ‌های برجسته‌تری مانند مشکی، طلایی، بژ، نقره‌ای و گاهی قرمز به‌عنوان مکمل ترکیب می‌شوند تا زیبایی این سبک را دوچندان کنند.

شما می‌توانید از رنگ‌های خنثی برای دیوارها و از رنگ‌های مشکی، طلایی و قرمز برای اضافه‌کردن جزئیات در طلافروشی بهره ببرید. استفاده از رنگ‌های طلایی، کرم، مشکی و سفید باعث تمایل بیشتر مشتری به خرید می‌شوند. سعی کنید هارمونی خاصی بین رنگ دیوارها، کف‌پوش و سقف ایجاد کنید.

3. مبلمان

اگر طلافروشی بزرگی در اختیار دارید، باید بخشی از آن را برای نشستن مشتری‌ها در نظر بگیرید. البته توجه داشته باشید که این قسمت مانع از رفت‌وآمد دیگران نشود. درصورتی‌که طلافروشی شما کوچک است، می‌توانید به چند صندلی کوچک اکتفا کنید. درهرصورت، سعی کنید از مبلمان متناسب با سبک نئوکلاسیک در طلا فروشی استفاده کنید. مبلمان در سبک نئوکلاسیک، معمولاً از نوع استیل و یا ساختارهای چوبی و فلزی با رنگ‌های طبیعی بهره می‌گیرند. درصورتی‌که از مبل در در طراحی داخلی طلا فروشی استفاده می‌کنید، سعی کنید از پارچه‌های مخمل و گل‌دار و یا ابریشم ساده استفاده کنید.

در انتخاب مبلمان دقت داشته باشید که سادگی و لوکس بودن را به‌صورت هم‌زمان به نمایش بگذارید. مبلمان در سبک نئوکلاسیک اغلب ساده اما متقارن هستند. در صورت استفاده از صندلی سعی کنید از انتخاب طرح‌های بیش از حد مدرن و کلاسیک خودداری کنید. از صندلی‌هایی با پایه‌های فلزی بلند و طرح‌های هندسی ساده استفاده کنید. در انتخاب رنگ مبلمان طلافروشی دقت داشته باشید رنگی را انتخاب کنید که با طراحی داخلی آن هماهنگی داشته باشد.

مبلمان

4. متریال

برای سبک نئوکلاسیک در طلا فروشی، بهتر است از مواد طبیعی مانند چوب و سنگ استفاده کنید؛ برای مثال استفاده از سنگ‌هایی مانند سنگ مرمر می‌تواند جلوه‌ای مجلل و لوکس به طلافروشی ببخشید. از رنگ‌های روشن یا سفید برای سقف طلا فروشی به سبک نئوکلاسیک استفاده کنید. سقف باید ساده بوده و از بافت یکنواخت بهره ببرد. گچ‌بری‌های ساده با خطوط ظریف نیز می‌تواند به زیبایی طراحی داخلی طلا فروشی به سبک کلاسیک بیفزاید. سعی کنید در طراحی دیوارها از طرح‌های ساده بهره ببرید.

برای کف طلافروشی می‌توانید از کف‌پوش‌هایی با طرح چوب، سرامیک، کاشی یا سنگ استفاده کنید. درصورتی‌که از کاغذدیواری برای دیوار طلافروشی استفاده می‌کنید، سعی کنید از رنگ‌های ملیح و سایه‌دار بهره ببرید. به‌تناسب رنگ بین سقف، کف، دیوارها و مبلمان دقت کنید تا همه چیز در سبک نئوکلاسیک در طلا فروشی عالی و مطلوب به نظر برسد. برای انتخاب متریال سبک نئوکلاسیک در طلافروشی، دست و دلباز باشید و به سراغ بهترین آن‌ها بروید تا زیبایی و جذابیت جواهرفروشی خود را دوچندان کنید.  

5. طراحی داخلی طلا فروشی به سبک نئوکلاسیک؛ ویترین

اولین برخورد مشتری‌ها با مغازه طلافروشی از طریق ویترین شکل می‌گیرد. ویترین در سبک نئوکلاسیک در طلا فروشی باید به‌گونه‌ای طراحی شود که باعث جلب‌توجه مشتری‌ها در خارج از مغازه شود. از طرفی چیدمان جواهرات باید به صورتی باشد که چشم‌ها را به خود خیره کند. طراحی ویترین طلافروشی باید به صورتی باشد که مشتری‌ها بدون دست‌زدن به اجناس داخل آن، بتوانند به‌راحتی از جهات مختلف جنس موردنظر خود را مشاهده کنند.

علاوه بر ویترین جلوی مغازه، قفسه‌های داخل مغازه نیز نقش مهمی در سبک نئوکلاسیک در طلا فروشی دارند. ویترین‌ها باید به صورتی طراحی شوند که قسمت‌های مختلفی داشته باشند تا بتوان طلا و جواهرات را به تفکیک و در دسته‌بندی‌های مختلف به نمایش بگذارند. ازآنجایی‌که امنیت در طراحی طلافروشی حرف اول را می‌زند، در طراحی ویترین‌ها از شیشه‌های ضدضربه و بسیار محکم استفاده کنید.

نکات مهم سبک نئوکلاسیک در طلا فروشی

نکات مهم سبک نئوکلاسیک در طلا فروشی

اگرچه سبک نئوکلاسیک دارای ظاهری شیک و مجلل است؛ اما به همان اندازه بر سادگی تمرکز دارد. یافتن این حد تعادل در طراحی طلا فروشی یک اصل مهم است. تناسب در اجزای طراحی داخلی طلا فروشی به سبک نئوکلاسیک به ایجاد یک فضای ملایم و آرام و درعین‌حال لوکس کمک می‌کند. در کنار زیبایی و به‌روز بودن، امنیت نقش کلیدی در سبک نئوکلاسیک در طلا فروشی ایفا می‌کند. در طراحی داخلی طلافروشی به سبک نئوکلاسیک باید علاوه‌بر زیبایی فضا به مواردی مانند ترکیب رنگ، طراحی ویترین و… به امنیت و حفاظت نیز توجه کرد.

استفاده از دوربین‌های مداربسته، نصب شیشه‌های ضدضربه و محکم، درب‌های کنترل‌دار و… از جمله مواردی هستند که می‌توانید برای ایجاد امنیت لازم در طلافروشی از آن‌ها استفاده کنید. به یاد داشته باشید که اجرای یک دکوراسیون لوکس می‌تواند عامل مهمی در موفقیت شما باشد. یکی دیگر از عناصر مهم سبک نئوکلاسیک در طلا فروشب، انتخاب آینه‌های مناسب است. قراردادن آینه با طرح متناسب می‌تواند علاوه بر کاربردی‌بودن، جلوه زیبایی به طلافروشی بدهد.

جمع‌بندی

همان‌طور که گفتیم، طلافروشی جزو مغازه‌های لوکس است که باید از بهترین طراحی داخلی و دکوراسیون برای آن استفاده کرد. یکی از بهترین سبک‌های طراحی برای جواهرفروشی، سبک نئوکلاسیک در طلا فروشی است. طراحی داخلی طلا فروشی به سبک نئوکلاسیک باعث می‌شود مغازه در عین سادگی، مجلل و لوکس به نظر برسد. مزیت سبک نئوکلاسیک در طلافروشی یعنی ایجاد جلوه بصری خاص و جلب توجه مشتریان باعث شده است است این سبک محبوبیت زیادی داشته باشد. می‌توانید برای اجرای انواع سبک‌ها در طراحی فضاهای داخلی متفاوت از گروه معماری آرت دیزاین با مدیریت حسام سلیمانی که دارای مهارت و دانش عالی در این زمینه است کمک بگیرید. می‌توانید از نمونه کارها دیدن کنید.

برای بالا بردن امنیت طلافروشی بهتر است چه کارهایی انجام بدهیم؟

استفاده از دوربین‌های مداربسته، نصب شیشه‌های ضدضربه و محکم، درب‌های کنترل‌دار و… از جمله مواردی هستند که می‌توانید برای ایجاد امنیت لازم در طلافروشی از آن‌ها استفاده کنید.

طراحی ویترین طلا فروشی در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک نئوکلاسیک باید چگونه باشد؟

ویترین در سبک نئوکلاسیک در طلا فروشی باید به‌گونه‌ای طراحی شود که باعث جلب‌توجه مشتری‌ها در خارج از مغازه شود. از طرفی چیدمان جواهرات باید به صورتی باشد که چشم‌ها را به خود خیره کند. طراحی ویترین طلافروشی باید به صورتی باشد که مشتری‌ها بدون دست‌زدن به اجناس داخل آن، بتوانند به‌راحتی از جهات مختلف جنس موردنظر خود را مشاهده کنند.

طراحی دکوراسیون داخلی به سبک نئوکلاسیک چه انتخابی را برای کف و دیواره طلافروشی به شما پیشنهاد می‌کند؟

برای کف طلافروشی می‌توانید از کف‌پوش‌هایی با طرح چوب، سرامیک، کاشی یا سنگ استفاده کنید. درصورتی‌که از کاغذدیواری برای دیوار طلافروشی استفاده می‌کنید، سعی کنید از رنگ‌های ملیح و سایه‌دار بهره ببرید.

مبلمان مناسب برای طراحی داخلی طلافروشی به سبک نئوکلاسیک چگونه است؟

در انتخاب مبلمان دقت داشته باشید که سادگی و لوکس بودن را به‌صورت هم‌زمان به نمایش بگذارید. مبلمان در سبک نئوکلاسیک اغلب ساده اما متقارن هستند. در صورت استفاده از صندلی سعی کنید از انتخاب طرح‌های بیش از حد مدرن و کلاسیک خودداری کنید. از صندلی‌هایی با پایه‌های فلزی بلند و طرح‌های هندسی ساده استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضد اسپم *Captcha Plus loading...

Close Menu