5 سبک دوست داشتنی برای دیزاین آشپزخانه

در طراحی دکوراسیون داخلی منزل دیزاین آشپزخانه برای اهالی منزل به‌ویژه خانم‌ها اهمیت زیادی دارد. اغلب خانم‌ها به‌ویژه خانم‌های خانه‌دار نیمی از عمر خود را درآشپزخانه می‌گذرانند. به همین دلیل طراحی، در دسترس بودن وسایل، نظم و امنیت در آشپزخانه اهمیت زیادی دارد. طراحان دکوراسیون داخلی تلاش می‌کنند تا با طراحی و اجرای بهترین سبک ها در دیزاین و طراحی آشپزخانه محیطی کاربردی، امن و جذاب طراحی کنند. به دلیل اهمیت آشپزخانه می‌توان این بخش از منزل را قلب خانه نامید. پس بسیار مهم است که در قلب خانه تمام موارد از نظر دیزاین و کاربردی بودن مورد توجه قرار گیرد.

دیزاین کلاسیک آشپزخانه یکی از سبک‌های جالب توجهی است که در طراحی و چیدمان آشپزخانه بکار می‌رود. در ادامه علاوه بر معرفی سبک کلاسیک انواع دیگر سبک‌ها را هم معرفی می‌کنیم. در ادامه مطلب از گروه آرت دیزاین به مدیریت حسام سلیمانی مجری طراحی و دکوراسیون داخلی که بهترین سبک‌ها را مطابق با سلیقه مشتریان اجرا می کند به معرفی سبک‌های دوست‌داشتنی در دیزاین آشپزخانه می‌پردازیم.

دیزاین آشپزخانه

دیزاین آشپزخانه

آشپزخانه از بخش‌های بسیار مهم منزل است و شایسته است تا سبکی جذاب و در عین حال کاربردی در آن اجرا شود. اغلب وسایل موجود در آشپزخانه کاربردی هستند و چیدمان آشپزخانه باید به‌صورتی باشد که هنگام نیاز دسترسی به وسایل راحت باشد. از طرف دیگر در دیزاین آشپزخانه انتخاب رنگ مناسب، کابینت‌های جادار، محل قرارگیری وسایل برقی ریز و درشت بر اساس اولویت کاربرد آن‌ها بسیار مهم است.

از طرف دیگر راحتی و آسایش فردی که بعد از یک آشپزی یا تمیزکاری طولانی در آشپزخانه می‌خواهد یک فنجان چای یا قهوه بخورد نیز مهم است. به همین دلیل اجرای سبکی که در عین زیبابودن بتواند راحتی فرد را نیز فراهم کند اهمیت زیادی دارد.

بهترین سبک ها در دیزاین و طراحی آشپزخانه

هماهنگی وسایل موجود در آشپزخانه در زیبایی و جذابیت فضا اهمیت زیادی دارند. همچنین نوع چیدمان به‌صورتی که موجب سردرگمی فرد نشود نیز باید به‌عنوان یکی از اولویت‌های دیزاین آشپزخانه قرار گیرد. انتخاب رنگ مناسب، کابینت‌های زیبا و جادار، قرارگیری محل گاز، یخچال و میز ناهارخوری همگی باید در طراحی دکوراسیون آشپزخانه مورد توجه قرار گیرند. در ادامه 5 سبک جذاب و دوست‌داشتنی برای چیدمان آشپزخانه را معرفی می‌کنیم.

دیزاین آشپزخانه به سبک مدرن

1. دیزاین آشپزخانه به سبک مدرن

اولین سبک در طراحی دیزاین آشپزخانه سبک مدرن است. این سبک بر مبنای کاربرد خطوط صاف و مستقیم و اشکال ساده است. طراحان سبک مدرن برای آشپزخانه تلاش می‌کنند وسایلی را انتخاب کنند تا فضای کمی را در فضای آشپزخانه اشغال کنند. همچنین مدل میز و صندلی نیز باید از نظر ارگونومیک مناسب باشد. در سبک مدرن که از جمله بهترین سبک ها در دیزاین و طراحی آشپزخانه است استفاده از المان‌های تزیینی در حداقل حالت ممکن قرار دارد. این سبک تلاش می‌کند تا فضاهایی کاربردی، ساده و دور از تجملات اضافی خلق کند.

برای تزیین آشپزخانه‌های سبک مدرن می‌توان از متریال‌های طبیعی مانند سنگ و چوب استفاده کرد. برای سطح رویی کابینت‌ها نیز می‌توان از سنگ گرانیت، مرمر و چوب‌های دارای بافت و گره مشخص استفاده کرد. برای نورپردازی می‌توان از لوسترهای توپی و رنگ شاد زرد و نارنجی استفاده کرد. موارد دیگری که در سبک مدرن در دیزاین آشپزخانه به چشم می‌خورد عبارت‌اند از:

 • استفاده از شیشه، فلزات، سیمان
 • کاربرد چوب‌های ترکیبی
 • کابینت‌های بلند و کشیده
 • کابینت بدون دستگیره یا با دستگیره ساده

در سبک مدرن انتخاب رنگ باید بر اساس دکوراسیون باشد. استفاده از رنگ‌های روشن برای سبک دکوراسیون مدرن آشپزخانه بسیار زیبا و ایده‌آل است. پیشنهاد می کنیم مقاله 7 ایده جذاب دکوراسیون آشپزخانه مدرن را مطالعه کنید.

بهترین سبک ها در دیزاین و طراحی آشپزخانه سبک فرانسوی

2. بهترین سبک ها در دیزاین و طراحی آشپزخانه سبک فرانسوی

از جمله بهترین سبک ها در دیزاین و طراحی آشپزخانه سبک فرانسوی است. این سبک در دیزاین آشپزخانه یکی از سبک‌های پرزرق‌وبرق و لوکس است که ظرافت و زیبایی فرانسوی را در خود جای داده است. آشپزخانه به سبک فرانسوی اغلب به‌صورت جزیره طراحی می‌شود و فضای آن‌ها متصل به فضای سالن است. در سبک فرانسوی کابینت‌ها از چوب‌های بسیار باکیفیت هستند. اکسسوری‌ها و وسایل آشپزخانه در این سبک در قفسه‌های باز یا روی کابینت‌ها قرار می‌گیرند. میز و صندلی‌های سبک فرانسوی دارای خطوط صاف هستند.

نورپردازی در سبک فرانسوی اهمیت زیادی دارد تا زرق و برق را بیشتر نشان دهد. به همین دلیل برای نورپردازی می‌توانید از لوستر کلاسیک، لامپ سقفی و چراغ‌های آویز استفاده کنید. برخی از افراد طرفدار این سبک سینک و گاز صفحه‌ای را روی جزیره نصب می‌کنند. برخی دیگر در دیزاین آشپزخانه به سبک فرانسوی از جزیره به‌عنوان میز بار یا میز ناهارخوری استفاده می‌کنند. مهم‌ترین خصوصیات این سبک عبارت‌اند از:

 • سقف بلند آشپزخانه
 • کاربرد رنگ‌های پاستلی و خاکی در فضای آشپزخانه
 • استفاده از وسایل لوکس
 • استفاده از پارچه‌ها و رومیزی کتان
 • استفاده از پارکت یا کاشی براق
 • برای آشنایی بیشتر با سبک دوست‌داشتنی فرانسوی پیشنهاد می‌کنیم مقاله سبک فرانسوی در دکوراسیون داخلی؛ 4 ویژگی سبک فرانسوی را مطالعه کنید.
طراحی داخلی آشپزخانه با سبک روستیک

3. ایجاد فضای صمیمی در طراحی داخلی آشپزخانه با سبک روستیک

باتوجه‌به اینکه در طراحی داخلی مسکونی قسمت آشپزخانه اهمیت زیادی دارد، باید به طراحی داخلی و دیزاین آن توجه ویژه‌ای شود. یکی از سبک های دوست داشتنی در طراحی داخلی آشپزخانه سبک روستیک است. اجرای سبک روستیک در دیزاین آشپزخانه فضایی زیبا و صمیمی ایجاد می‌کند. در این سبک به دلیل استفاده از متریال‌های طبیعی مانند چوب و سنگ فضا دقیقاً با طبیعت هم‌خوانی دارد. می‌توانید از سنگ‌های آنتیک، پارکت و کفپوش چوبی، تیرک‌های چوبی در سقف و صندلی و لوسترهای چوبی استفاده کنید. تمام این متریال‌ها می‌تواند روح طبیعت را هم‌نشین آشپزخانه شما کند.

در سبک روستیک که یکی دیگر از بهترین سبک ها در دیزاین و طراحی آشپزخانه است برای نورپردازی می‌توان از لوسترهای سبک قدیمی یا لوسترهای حصیری استفاده کرد. رنگ‌های مورد استفاده در این سبک از دیزاین آشپزخانه برگرفته از طبیعت هستند. رنگ‌هایی مانند ترکیب کرم و سفید، ترکیب زرد با سفید یا خاکستری، انواعی از رنگ‌های خاکی در کنار رنگ‌های شکلاتی و خاکستری تیره برای این سبک مناسب هستند. همچنین قراردادن چند گلدان گل طبیعی در دکوراسیون آشپزخانه طراوت و سرزندگی را وارد فضا می‌کند.

دیزاین آشپزخانه؛ سبک مینیمال

4. دیزاین آشپزخانه؛ سبک مینیمال

این سبک از دیزاین آشپزخانه از نگاه کاربران یک آشپزخانه هوشمند و بسیار شیک است. در سبک مینیمال برای دکوراسیون و چیدمان آشپزخانه که شباهت‌هایی با سبک مدرن دارد از طرح‌های ساده و تک‌رنگ استفاده می‌شود. توجه به تقارن و وضوح در این سبک که یکی دیگر از بهترین سبک ها در دیزاین و طراحی آشپزخانه است اهمیت زیادی دارد. سبک مینیمال بیشتر مناسب افرادی است که دسترسی به فضای آزاد در آشپزخانه اهمیت زیادی برای آن‌ها دارد. در سبک مینیمال استفاده از رنگ سفید گزینه‌ای عالی است؛ ولی این بدان معنی نیست که نمی‌توان از رنگ‌های دیگر در این سبک استفاده کرد.

استفاده از رنگ‌های طبیعی چوب و رنگ خاکستری به‌صورت یکپارچه و به‌عنوان رنگ پایه در دیزاین آشپزخانه سبک مینیمال می‌تواند همان حسی را منتقل کند که رنگ سفید دارد. می‌توان رنگ کابینت‌های چوبی ساده و لوازم برقی را با یکدیگر هماهنگ کرد. در مورد نورپردازی در این سبک می‌توان بین نور طبیعی و مصنوعی تعادل ایجاد کرد. دیوارها و سقف سفید به‌راحتی نور بیرون را منعکس می‌کنند. همچنین از لوسترهای آویزان بالای جزیره و نورپردازی مخفی و نواری در زیر کابینت‌ها استفاده می‌شود.

استفاده از نور اضافی در آشپزخانه علاوه بر افزایش زیبایی بصری و عمق بخشیدن به فضا موجب بهبود عملکرد فرد در آشپزخانه می‌شود. استفاده از چوب، سنگ گرانیت، سیمان و سنگ مرمر در سبک مینیمال به چشم می‌خورد. کابینت‌های چوبی ساده با کف‌پوش چوبی و میز ناهارخوری هماهنگ هستند. با‌توجه‌به جذابیت‌های سبک مینیمال در طراحی داخلی، علاوه بر دیزاین آشپزخانه می‌توانید در طراحی داخلی کافی شاپ، طراحی داخلی صرافی، طراحی داخلی اداری و…. از آن استفاده کنید.

دیزاین کلاسیک آشپزخانه؛ سبک کلاسیک

5. دیزاین کلاسیک آشپزخانه؛ سبک کلاسیک

دیزاین کلاسیک آشپزخانه یکی از دکوراسیون‌های باشکوه، زیبا و باوقار است که جلوه‌ای جذاب و دلفریب در دیزاین آشپزخانه شما پدید می‌آورد. در طراحی داخلی آشپزخانه‌هایی با سبک کلاسیک ترکیبی از رنگ‌های تیره و روشن استفاده می‌شود. رنگ‌های روشن مانند سفید، کرم و طوسی و رنگ‌های تیره همچون قهوه‌ای، مشکی و خاکستری در این سبک زیبا به‌چشم می‌خورند.

مشخص‌ترین نماد آشپزخانه سبک کلاسیک استفاده از کابینت‌های چوبی بسیار شیک و جذاب است؛ مانند کابینت‌هایی که نما و درب آن‌ها کنده‌کاری شده و نقش‌های برجسته و زیبایی دارند. برای آشپزخانه سبک کلاسیک فضا اهمیت زیادی دارد. فضایی که در دسترس طراح قرار می‌گیرد باید به‌اندازه‌ای بزرگ باشد تا بتواند شکوه و عظمت کلاسیک را در آن خلق کند. نورپردازی خیره‌کننده، استفاده از لوسترهای کریستالی باشکوه به سبک وینتیج و توجه به جزییات از نشانه‌های این سبک باشکوه هستند. موارد دیگری که در این سبک کاربرد دارند عبارتند از:

 • دستگیره‌هایی با روکش برنز یا طلا
 • استفاده از کابینت رومی یا کلاسیک
 • کاربرد چوب طبیعی با تم رنگی کرم تا قهوه‌ای
 • آشپزخانه کلاسیک با تم سفید
 • استفاده از تم رنگی تیره در آشپزخانه کلاسیک
دیزاین آشپزخانه

جمع‌بندی

آشپزخانه به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بخش‌های منزل اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل طراحان برای طراحی و اجرای دیزاین آشپزخانه با ظرافت و دقت بسیار کار می‌کنند. از جمله بهترین سبک ها در دیزاین و طراحی آشپزخانه می‌توان به سبک‌های مدرن، مینیمال، کلاسیک، روستیک و فرانسوی اشاره کرد. هرکدام از این سبک‌ها در جایگاه خود از زیبایی و جذابیت خاصی برخوردار هستند و طرفداران خود را دارند.

در بین این سبک‌ها دیزاین کلاسیک آشپزخانه از شکوه و سنگینی زیادی برخوردار است و غالباً جزئیات اهمیت زیادی در آن دارد. گروه آرت دیزاین به مدیریت حسام سلیمانی با سابقه درخشان در طراحی و اجرای سبک‌های مختلف یکی از بهترین مجریان طراحی داخلی است. برای دیدن نمونه ‌کارها به وب‌سایت حسام سلیمانی مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضد اسپم *Captcha Plus loading...

Close Menu